tu jesteś: główna / wybrac / przeciwsloneczne

Okulary przeciwsłoneczne

 
 

Lato to najczęściej główny okres kupowania przez nas okularów przeciwsłonecznych. Nie jest to do końca słuszne. Niewątpliwie miesiące okresu letniego, kiedy to dni dłużej są słoneczne, często zmuszają nas do ochrony oczu przed światłem. W tym czasie emisja promieni jest wyjątkowo wysoka, może nawet prowadzić do rozwijania się rożnego rodzaju chorób oczu np. zaćmy. Niewiele osób chroni oczy także zimą. Promieniowanie jest wtedy niższe, jednak potęguje je odbijające się od śniegu światło, o czym niewielu z nas pamięta.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne należy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami:

1. nie powinniśmy kupować okularów u przydrożnych sprzedawców lub w punktach sprzedaży co do których nie jesteśmy przekonani, że posiadają certyfikat.

2. jeżeli nabyliśmy okulary poza specjalistycznym zakładem optycznym, należy sprawdzić czy posiadają odpowiednio wysoką ochronę oczu czyli filtry. Możemy dokonać takiej analizy w aptekach lub salonach okulistycznych.

3. niezwykle ważny jest kolor szkieł w okularach. Wyróżnić można szkła fotochromowe, charakteryzujące się możliwością zmiany barwy w zależności od nasilenia światła.

4. nie wybierając szkieł fotochromowych należy pamiętać aby nabyta przez nas okulary miały szkła koloru zbliżonego do brązu lub zieleni. Nigdy do czerwieni.
Polityka Prywatnosci | Okulary przeciwsłoneczne