tu jesteś: główna / dziecko


Dziecko u okulisty


Kiedy po raz pierwszy powinniśmy udać się z dzieckiem do okulisty? Czy są jakieś konkretne przesłanki, które świadczą o tym, że powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty?

Przede wszystkim każde najmniejsze inne niż zwykle zachowanie związane ze wzrokiem u małego dziecka, powinno być skonsultowane początkowo z lekarzem pediatrą.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim od pierwszych miesięcy życia dziecka powinniśmy obserwować czy dobrze widzi. Zwróćmy uwagę czy dziecko sięgając po zabawkę trafia bez problemu w miejsce, w którym się znajduje. Należy także dokładnie obserwować czy dziecko nie mruży oczu. Może to być bowiem spowodowane zaburzeniami widzenia. Pamiętajmy jednak, że dzieci w wieku kilkunastu miesięcy zaczynają naśladować pewne gesty i zachowania. Jeżeli na przykład kilkakrotnie zmruży oczy przez przypadek może mu się na tyle ta czynność spodobać, że będzie ja powtarzał wielokrotnie.

Oprócz tego zwróćmy uwagę czy dziecko prawidłowo wodzi wzrokiem za naszą ręką. Czy oczy nie są zaczerwienione, czy nie łzawią często oraz czy po obudzeniu się dziecko nie ma tzw zaropiałych oczek.

Polityka Prywatnosci | Dziecko u okulisty