tu jesteś: główna / jakie_wybrac_oprawki


Jakie Wybrać Oprawki


Fason okularów trzeba dobierać w zależności od kształtu twarzy - jeśli chcesz wyglądać szykownie starannie dobierz oprawki. Twarze są różne. Ze względu na kształt można je podzielić na 5 typów: trójkątne, owalne, kwadratowe, okrągłe i prostokątne. Jeśli zapamiętasz jaki typ oprawek pasuje do twojego kształtu twarzy, bez problemu dobierzesz najbardziej twarzowe.  
Twarz trójkątna: charakteryzuje się szerokim czołem, wąską brodą i cienkimi ustami. Do tego typu twarzy najlepiej pasują okulary z cienką obwódką i pionowymi liniami, które optycznie zaokrągla dolną część twarzy.

Twarz okrągła: wygląda niczym narysowana na planie koła. By zniwelować jej krągłość, wybierz ramki o prostych i regularnych liniach. Oprawki powinny być ciemne - to sprawia, że twarz wydaje się mniejsza.

Twarz kwadratowa: charakteryzuje się mocno zarysowanym podbródkiem i niskim czołem. Do tego typu twarzy najbardziej pasują oprawki delikatnie zaokrąglone. Najlepiej, gdy górna część ramek wychodzi nieco ponad linię brwi - wtedy odwraca uwagę od kwadratowej żuchwy.

Twarz prostokątna: jest długa i wąska. Ramki powinny zakrywać jak najwięcej centralnego obszaru twarzy, by zminimalizować jej długość.

Twarz owalna: charakteryzuje się bardzo regularnymi rysami. Właścicielki takich twarzy mają szczęście, ponieważ pasuje im większość dostępnych oprawek o ile są dobrane w odpowiedniej do twarzy proporcji (nie za duże i nie za małe).


Polityka Prywatnosci | Jakie Wybrać Oprawki